Google+ Followers

14 Haziran 2013 Cuma

EN ÜNLÜ 25 ŞİİR


Şiirin AdıŞair
Beklenen Necip Fazıl Kısakürek
Ben Sana Mecburum Attila İlhan
Kaldırımlar 1 Necip Fazıl Kısakürek
Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı? Victor Hugo
Sakarya Türküsü Necip Fazıl Kısakürek
Anlatamıyorum Orhan Veli Kanık
Ayrılık Sevdaya Dahil Attila İlhan
Bence Simdi Sen de Herkes Gibisin Nazım Hikmet Ran
Hasretinden Prangalar Eskittim Ahmed Arif
Eğer Can Yücel

Şiirlerin üzerine gelerek tıkladığınız zaman şiirlere ulaşabilirsiniz.Şiilerin devamını sitemizin şiirler bölümünde görebilirsiniz.Şiirlerin devamı için tıklayınız.

SEÇMELİ DERS TANITIMI

Seçmeli Ders Tanıtım Videoları için tıklayınız.

KARNE SEVİNCİ

 
2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı bugün öğrencilerimizin almış oldukları karneleri ile sona erdi.Bütün bir senenin emeğinin belgesi olan karneleriniz umarım hepinize neşe kaynağı olmuştur.3 aylık bir tatil dönemine giren öğrencilerime bol eğlenceli bir tatil diler kendilerine vermiş olduğum kitapları da mutlaka okularını tavsiye ediyorum.

13 Haziran 2013 Perşembe

ORTAOKULLAR İÇİN HAFTALIK SEÇMELİ DERSLER

                            
           

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 11/06/2013 tarih ve 1325231 sayılı yazısı. Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün "Seçmeli Desler" konulu yazısı için tıklayınız.

11 Haziran 2013 Salı

2013-2014 YILI HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında uygulanacak olan haftalık ders çizelgesi için tıklayınız.

NETLERİNİZİ BURADA PAYLAŞALIM

 
Sevgili öğrencilerim SBS'de yapmış olduğunuz netlerinizi burada paylaşarak fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.Herkesi bekliyorum.
 
Bu sene yapılan SBS'ye baktığımızda Türkçe sorularının kolaylığı göze çarptı.Tamamıyla sizlerin yorumuna dayanan paragraf soruları karşımıza çıktı.23 soruyu analiz ettiğimiz de 19 sorunun anlam sadece 4 sorunun dilbilgisi olduğunu görmekteyiz.Bu sebeple yıl içerisinde ısrarla söylemiş olduğum okumanın önemine dair ifadeler haklılığımızı göstermektedir.Unutmayalım ne dershane ne de başka bir eğitim kurumu bu sınavlarda anahtar olamaz.Okulumuzda görmüş olduğunuz dersleri sürekli tekrar eden ve evde düzenli çalışan öğrencilerimiz bu sınavda çok rahat başarılı olabilirdi.Umarım hepinizin gönlünce olur bundan sonraki seçimleriniz.
MEHMET ÇELİK

6/A YAZ DÖNEMİ


5/C ve 5/E YAZ DÖNEMİ10 Haziran 2013 Pazartesi

DİNLEME METİNLERİ


5.6.7. ve 8.sınıfların dinleme metinleri sitemize eklenmiştir.Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında dinleme metinlerini buradan takip edebilirsiniz.Dinlemek için tıklayınız.