Google+ Followers

6 Nisan 2013 Cumartesi

13 NİSAN 2013 GÜNÜ AKÜN SAHNESİNDEYİZ

 
5/C-5/E-6/A VE 7/B sınıfları ile Cumartesi günü Kızılaydaki Devlet Tiyatrosu "Akün Sahnesi"ne gidiyoruz.
OYUN HAKKINDA BİLGİ
Nemecsek, Boka, Csonakos, Gereb, Feri Ats, Pasztor Kardeşler ve diğerleri... Binalarla kuşatılmış arsa için birbirleriyle amansız bir mücadeleye giren iki çocuk çetesi: Pal Sokağı Çocukları ve Kırmızı Gömlekliler. Tek istedikleri arsada özgürce oyun oynayabilmek! O arsa sadece bir arsa değil, Pal Sokağı Çocukları nın vatanı ve onlar vatanlarını tüm güçleriyle savunuyorlar. Savaşırken dostluğu, gururu, adil olmayı herşeyin önünde tutan bu cesur çocuklar, bizlere kazanan ve kaybedenin dost olabileceğini öğretiyorlar. Dostluk, vatan sevgisi ve bağlılık üzerine kurulan bir hikaye. Macaristan dan çıkıp tüm dünya çocuklarına ulaşan, hayal etmeyi unutmayan özgür ruhların hikayesi.

5.SINIFLARIN KİTAP SINAVI

TOTO VE ŞEMSİYESİ
 
 
08.04.2013 tarihinde "Toto ve Şemsiyesi" kitabından sınav yapılacaktır.Tüm öğrencilerimin kitaplarını okuyup gelmeleri gerekmektedir.

6/A "ŞEKERLİ SİNEK" KİTABI

Sevgili öğrencilerim "Şekerli Sinek" kitabını Nisan ayının son haftasına kadar okumanız gerekmektedir.Kitap hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

3 Nisan 2013 Çarşamba

ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA

 
 
Sınıfımızın şiir çalışmaları kapsamında "Orda Bir Köy Var Uzakta" adlı şiiri okuduk.

"HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK"

 
 
 
Sınıfımızın şiir çalışması kapsamında tüm sınıf olarak "Her Şey Güzel Olacak" şiirini okuduk.

2 Nisan 2013 Salı

1 NİSAN ŞAKASI

1 Nisan Şaka Günü, her yılın 1 Nisan günü kutlanır. Genelde şaka gününde insanların birbirine şaka yapması gelenek haline gelmiştir.Nisan 1 şakası hakkında farklı kültür , inanç ve dillerde efsaneler bulunmaktadır. Devamı için tıklayınız.

1 Nisan 2013 Pazartesi

5C VE 5E SINIFI YAKAN TOP MÜCADELESİ

5/C ve 5/E sınıflarının yakan top turnuvasındaki kıyasıya mücadelenin 1.seti karşınızda.Maç sonunda yenen taraf 2-1 ile 5/C sınıfı oldu.5/C sınıfını başarısından dolayı tebrik eder 5/E sınıfını ise centilmenliğinden dolayı tebrik ediyorum.